AUTORZY

Gdzie jest granica artysty i tworzywa?

Krzysztof Ostrzeszewicz

wizjoner, artysta

W latach 2005 - 2010 student Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Autor jednej z najlepszych prac dyplomowych w swoim roczniku, wykonanej w pracowni prof. Adama Myjaka, zaprezentował ją na wystawie COMING OUT - Najlepsze Dyplomy ASP 2010.

Zajmuje się rzeźbą, malarstwem, grafiką wydawniczą i fotografią. W latach 2009-2012 tworzył okładki książek i ilustracje do wydawnictwa Klin. Jest również jednym z inicjatorów oraz koordynatorem zespołowej realizacji festiwalu kultury niezależnej Reaktor Kultury w Starej Drukarni przy ul. Mińskiej 65 w Warszawie. W 2010 roku na zlecenie Akademii Teatralnej w Warszawie, zaprojektował i wykonał Nagrobek Zbigniewa Zapasiewicza na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

Przemysław Pietrzak

artysta, rzeźbiarz

Ukończył studia w pracowni Prof. Piotra Gawrona na wydziale Rzeźby. Preferuje formy rzeźbiarskie oraz rysunkowe. Zajmuje się także scenografią i wykonywaniem rekwizytów. Współtwórca grupy artystycznej Reaktor Laboratorium Rzeźby.

Uczestniczył w plenerowych wyjazdach z twórcami amerykańskimi używającymi technik odlewniczych, prowadzonymi przez Ricka Batena. Laureat nagrody stypendialnej w dziedzinie rzeźby - 12 edycja Prometeusze 2007. Współpraca z grupą Reaktor i Pawłem Althamerem przy wystawie "Królestwo dzieci" w Aachen organizowanej przez muzeum Ludwig Forum. Współprowadzący warsztaty artystyczne z więźniarkami osadzonymi w więzieniu na Olszynce - akcja "Na Zamku".

PARTNERZY

Poznaj organizacje, które cenią sobie sztukę i troszczą się o Twoje miasto

PRZYŁĄCZ SIĘ

Czyli jak zostać mecenasem sztuki?

Nic prostszego, po prostu do nas napisz. Przyda się każda złotówka, każde wsparcie i każda inicjatywa. Jesteśmy otwarci na Twoje pomysły i propozycje współpracy. Do usłyszenia!

To Top