O PROJEKCIE

To ja, Rzeźba nad Wisłą!

Jestem miejscem spotkań

Jestem atrakcją turystyczną

Jestem symbolem
i wizytówką miasta

Jestem sztuką, która wyszła z muzeum

Kim jesteśmy?

Zwykłymi i nie­zwykłymi Warszawiakami, którzy po prostu chcą zrobić coś fajnego w swoim mieście i wierzą, że się da! Nawet bez grosza przy duszy.

To czym dysponujemy, to umiejętności i pasja. Pomysłodawcą akcji i głównym autorem projektu jest rzeźbiarz, absolwent warszawskiej ASP, Krzysztof Osztrzeszewicz, a współautorem Przemysław Pietrzak ­ artysta być może znany Wam z "Reaktora ­ Laboratorium Rzeźby".

A jako że artysta zawsze ma swoje tworzywo, to za Krzysztofem i Przemkiem stoi cały sztab wolontariuszy – młodzi architekci, działacze społeczni, marketingowcy, graficy, webdeveloperzy, a nawet prawnicy. O piękniejszej połówce rzeźbiarza Krzysztofa nie zapominając!

Co chcemy osiągnąć?

Rzeźba nad Wisłą zachwyciła Zarząd Mienia i otrzymała pełne poparcie władz Miasta Stołecznego Warszawy, w tym Pełnomocnika Prezydenta Warszawy ds. Wisły, Marka Piwowarskiego. Wstępnie wyznaczone miejsce dla naszej Rzeźby nad Wisłą to żoliborski bulwar przy Centrum Olimpijskim. Niestety, stołeczny Zarząd Mienia nie posiada funduszy niezbędnych do wprowadzenia projektu w życie. A sama skala przedsięwzięcia przekracza możliwości finansowe naszej grupy.

Wynika to przede wszystkim z dużego rozmiaru ławy, sięgającej niemal 10 metrów długości. Do jej stworzenia potrzebujemy dużej ilości materiałów budowlanych i środków pieniężnych niezbędnych do wynajęcia pracowni, pokrycia kosztów transportu i montażu.

Przybliżony koszt Rzeźby nad Wisłą szacujemy na 65 - 70 tys. złotych. Zebranie takiej kwoty jest dla nas możliwe tylko przy wsparciu prywatnych Inwestorów i Twojej pomocy.

Dlatego jeśli zależy Ci na mieście, w którym mieszkasz, jeśli chciałbyś spędzać miło czas nad Wisłą w towarzystwie sztuki i to nie byle jakiej, nie nudnej, ale użytkowej, praktycznej, a do tego estetycznej i wygodnej (!), pomóż nam i stań się Mecenasem Rzeźby nad Wisłą!

Jak?

Jeśli masz firmę i chcesz dobrze zainwestować ­ świetnie trafiłeś! Żadnej darowizny, nic za darmo, konkretne usługi za konkretne wsparcie. Skontaktuj się z nami, przedstawimy Ci naszą ofertę.

Jeśli jednak nie masz nawet złamanego grosza przy duszy, jesteś studentem, studentką, miejskim flaneurem, a nawet sknerą czy dusigroszem – wtedy również całujemy po rączkach! Polub nas na Facebooku, opowiedz o nas znajomym, podeślij im linka, opisz Rzeźbę na swoim blogu, weź udział w naszym wydarzeniu.

Doceniamy każdą pomoc i chętnie ustalimy z Tobą indywidualne szczegóły współpracy, więc pisz śmiało.


Kłaniamy się,
Organizatorzy akcji „Rzeźba nad Wisłą”

PARTNERZY

Poznaj organizacje, które cenią sobie sztukę i troszczą się o Twoje miasto

PRZYŁĄCZ SIĘ

Czyli jak zostać mecenasem sztuki?

Nic prostszego, po prostu do nas napisz. Przyda się każda złotówka, każde wsparcie i każda inicjatywa. Jesteśmy otwarci na Twoje pomysły i propozycje współpracy. Do usłyszenia!

To Top